SDH Voděrady

Vítejte na oficiálních stránkách Sboru Dobrovolných  Hasičů obce Voděrady u Rychnova Nad Kněžnou

2013 Technická pomoc obci : Zprůchodnění mostků na cestě do Uhřínovic

dne : 31.12.2013 od 9:00 do 12:30

2013 Zásah při požáru zemědělského objektu v Ježkovicích

ohlášení:16.10.2013 18:35

odjezd na základnu :17.10.2013 7:30

2013 Zásah při požáru střechy rodinného domu v Uhřínovicích dne 24.7.2013

Ohlášení : 24.7.2013 02:20

Výjezd :24.7.2013 02:25

Příjezd k zásahu : 24.7.2013 02:32

Odjezd Na základnu : 24.7.2013 9:04

V roce 2012 JSDH Voděrady nevyjížděli k žádnému zásahu.
V roce 2011 JSDH Voděrady nevyjížděli k žádnému zásahu.

Zásah v roce 2010

30.11.2010 Vytažení posypového vozu. Zpráva z tisku

Zásahy 2009

Likvidace polomu po letní bouřce 16.6.2009

Požár osobního auta 20.9.2009

Zpráva v tisku

Zásahy 2008

30.4.2008

Požár stodoly v Třebešově.

Zásahy 2007

Vichřice

V pátek 19.ledna 2007 v 5hodin a 15 minut byla spuštěna siréna. Voděradská jednotka vyjela uklízet popadané stromy na silnici z Voděrad do Houdkovic . Přes cestu na konci lesa ležel smrk který byl zlikvidován. Na té samé cestě ještě ležely 3 švestky které byly také uklizeny a po příjezdu do Houdkovic jsme dostali vysílačkou pokyn projet přes Trnov, Zádolí, Záhornici a Vojenice zpět. U Zádolí byl do cesty spadlý další strom, který byl odklizen. Na Záhornici byl z vysílačky další pokyn k zprůjezdnění cesty od Vojenic do Voděrad, kam jednotka právě směřovala. Těsně před obcí Voděrady byly spadlé dva menší smrky jeden byl spadlý z levé strany a druhý z pravé. Po jejich likvidaci Jednotka přijela na základnu a ohlásila vysílačkou příjezd.Po dohodě s centrálou ještě projela trasu Nová Ves, Vyhnanice, Ježkovice, Uhřínovice a zpět do Voděrad. Na této trase byly zlikvidovány ještě 2 polomy které částečně zasahovaly do vozovky.Příjezd na základnu byl ohlášen v 7:00. Výjezdu se zúčastnili velitel Richard Pekáč , řidič- Roman Jedlička, členové – Milan Krčmarik, Petr Brandejs a Radek Panenka.

17února 2007

Výjezd do Českého Meziříčí k požáru traktoru v místním statku sil však nebylo třeba neboť co shořet mělo shořelo.

21.června

po tropických vedrech přišly přívalové deště a s nimi silné poryvy větru, které mělyza následek polámané stromy. Ve Voděradech byl výpadek el. Proudu. Velitel Richard Pekáč proto zorganizoval výjezdovou skupinu která v 18:30 vyrazila ve složení Richard Pekáč, Radek Panenka a Petr Brandejs. Nejprve se zlikvidovala třešen na silnici od Nové Vsi k Přepychům a poté se projelo přes Přepychy a Záhornici zpět do Voděrad. Cestou byl rozřezán ještě jeden strom který zasahoval do silnice. Strom v Přepyšském kopci byl ponechán neboť ležel na elektrickém vedení .Mezitím byl ohlášen starostou vesnice pád lípy v Uhřínovicích Po příjezdu na místo se ihned začalo s likvidací. Padlá lípa měla průměr kmenu asi 80 cm takže dala spoustu práce. Za pomoci Uhřínovských se ji podařilo zdolat do půl deváté. To vše za deště .¨

25.června

Se opakoval čtvrteční scénář přívalový déšť, bouřka, vítr. Tentokrát elektrické vedení odolalo a v 17:20 se rozezněla siréna. Jednotka ve složení Roman Jedlička, František Červinka, Jaroslav Průša a Radek Panenka vyrazila s mírným zpoždění neboť prvořadým úkolem bylo sehnat funkční motorovou pilu. Na předchozích (větrních akcích ) se vždy podílela pila Pékáčových a ,,vždy vzorně připravena ´´ pila Brandejsova. Přestože již na výroční členské schůzi, která se konala bezprostředně po orkánu Kyryl, starosta obce Josef Šmída přislíbil urychlený nákup motorové pily. Takže tentokrát byla použita pila Panenkova. Nahlášený padlý strom se nacházel mezi Vyhnanicemi a Ježkovicemi. Po rozřezání Nás rychnovská centrála poslala projet okolí Voděrad a přilehlých obcí. Hned mezi Vyhnanicemi a Novou Vsí byla třešeň, která sice stála,ale zato od zdola až nahoru hořela ve své dutině. Na místě již byla jednotka SDH Vyhnanice. Strom byl nejprve uhašen dělem a poté rozřezán a dohašen. Další strom byl zlikvidován mezi obcemi Ježkovice a Uhřínovice.

Zásahy 2006

Trnov 18,července 2006.Hořela sláma na poli . Vyčíslená škoda 500korun. Uchráněný majetek 250 000kč . Voděrady zajistily pomocí kropící lišty okraj požařiště .Na místě byly jednotky Trnov ,Opočno , Dobruška,

Houdkovice-24.července.2006 Požár stromu v lese od Voděrad do Houdkovic.Jednalo se o vznícení z dutiny stromu. Po příjezdu na místo měl již Trnov vše pod kontrolou .

České Meziříčí- 27, srpna 2006 v 16 : 30 - Požár rodinného domku v Českém Meziříčí. Po příjezdu na místo kde se ještě dohašovaly zbytky shořelé střechy na garáži která těsně sousedila s rodinným domkem . Na místo jednotka Voděrad dorazila jako čtvrtá po jednotkáchČeské Meziříčí ,Dobruška a Opočno . V garáži vzala za své škoda 120 kterou bylo nutno ještě dohasit neboť hořela rezerva a zavazadlový prostor v němž se nacházel kanystr od benzínu. Po té se začaly vyklízet hořící zbytky z půdních prostor . Škoda na majetku činila 300 000kč a uchráněný majetek 2 000 000kč